תואר יקיר העיר בתחום התעשיה והמסחר


נולד בשנת 1956 בישראל. יגאל דמרי הוא סיפור הצלחה בקנה מידה יוצא דופן. הוא הוכיח כי "הקבלן של פעם" לא עבר מהעולם. בתקופה שבה חברות הבנייה דוגלות בהשקעות במרכז ובקבלנות משנה – הוא פועל לכאורה בשיטות "מיושנות" שהותאמו לרוח התקופה ורווה נחת והצלחה. הקבלן שהחל את דרכו כפועל בנתיבות שולט כיום בחברה שבונה ומשווקת למעלה מ-2,000 יחידות דיור ומניותיה נסחרות בבורסה של תל-אביב.

את הקריירה שלו בענף הבניה החל דמרי יחד עם אביו חזקיה בנתיבות כקבלן שיפוצים ולאחר מכן החל לעבוד כקבלן מבצע ויזם קטן. בשנת 89 הקים את חברת י.ח. דמרי שבימיה הראשונים התרכזה בשוק המקומי, המוכר לו כל כך. הוא נחשב ל"בנאי של נתיבות" כאשר כמעט שליש ממבני המגורים בנתיבות הוקמו על ידו ולימים רכש את אולם השמחות שבו התחתן והסב אותו למטה ההנהלה. הפרוייקט הראשון שלו בנתיבות היה מבני שיכונים וכבר אז החליט לא ללכת בתלם הממסד ובנה בתים באיכות גבוהה יותר. בהמשך דרכו הוא התחיל לבנות בבאר-שבע ולאחר מכן הצפין לשכונה ט` באשדוד ומאוחר יותר התפרס על פני כל ברחבי הארץ ובנה אלפי יחידות דיור בהר חומה, בירושלים, באילת, בנתניה, בכוכב הצפון בת"א ועוד.

יגאל דמרי ניחן ביכולות נדירות של ניהול תוך כדי ראיית הנולד. הוא עבר את המשברים בענף בקלות יחסית בעיקר בזכות העובדה שהוא נקט משנה זהירות והתפתח אט-אט בעבודה קשה, סיזיפית ומייגעת. הוא מעיד על עצמו שאת ההתקדמות הגדולה ביותר שלו עשה בשנים הכי קשות של הענף. הוא ניחן ביכולת ראיה אסטרטגית, בעל חזון ומעוף אבל יחד עם זאת הוא ניחן בחושים עסקיים מחודדים המתבססים על "תחושת בטן". הוא יודע על נקל לזהות הדמנויות עסקיות ומנהל מו"מ בקשיחות פיננסית מושכלת. הוא אינו חובב עסקות קומבינציה ומעדיף להישאר בעל בית על הפרוייקט. הצלחתו של יגאל דמרי תרמה רבות לשיפור תדמיתה של נתיבות ולהעלאת קרנה כעיר מובילה ומתפתחת בנגב.

יגאל דמרי הפך עד מהרה לאחד מבעלי חברות הבניה המובילות והגדולות בארץ, אבל מעולם לא גבה ליבו. הוא נשאר איש תם וצנוע המתבלט בעממיותו ואינו תר אחר גינונים של יוקרה וכבוד. יגאל דמרי מעורה היטב בחיי הקהילה ומסייע רבות לתושבי העיר. הוא ידוע כאיש נדיב התומך בגופים ובארגונים ציבוריים, בעמותות חסד, בעולם התורה ובאנשים פרטיים. תושבי נתיבות אוהבים ומעריצים אותו ואת דמותו כאדם העושה למען הקהילה. הוא איש נעים הליכות וחביב שגם כאשר הוא נושם אויר פסגות של הצלחה, הוא תמיד יודע לזכור ולהזכיר מאיפה הוא בא ובאיזה בית מדרש הוא גדל.

על כל אלה נמצא מר יגאל דמרי ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.