תואר יקיר העיר בתחום הספורט והנוערמר שלמה בן דוד

נולד בשנת 1951 בעיירה טרודאנט שבמרוקו. אב מסור לשישה ילדים. עלה ארצה בשנת 1962 עם הוריו. בנעוריו למד בבי"ס "נתיב אליהו" בנתיבות, משם עבר לבי"ס "תורה ומלאכה" ולבי"ס "עמל" בבאר-שבע. הוא בוגר מכונאות רכב וקורס מינהל טכני של משרד העבודה. בשנת 1969 התגייס לשירות סדיר בחיל הנדסה הקרבית וסיים בדרגת סמ"ר. את פרנסתו עשה כמפעיל מכונות תעשייה במפעל "רהיטי מבט" בנתיבות במשך 15 שנה ועם סגירתו עבד כמדפיס במפעל "מור פלסטיק" בנתיבות, כיום משמש כאב בית בתיכון הבנות החדש.


כבר בגיל צעיר התגלה מר שלמה בן-דוד כספורטאי מחונן ורב גוני וגילה כשרון רב במיוחד בתחום הכדורגל והכדורסל. בשנת 1967 והוא בן 16 שנה כבר עלה לקבוצה הבוגרת של הפועל נתיבות בליגה ג` שאת משחקיה הביתיים ערכה בב"ש. שם צד את עינם של ראשי הפועל באר-שבע אשר התרשמו מיכולתו הוירטואוזית ללהטט בכדור והזמינו אותו לשחק בקבוצת הנוער של "הפועל ב"ש", שם עשה חיל והצעיד את קבוצתו לאליפות המדינה לנוער לשנת 68. עם חילופי המשמרות בקבוצת הבוגרים, הוא הועלה לשחק בתפקידי הגנה דיפנסיביים בקבוצת הבוגרים ונכלל בהרכב הקבוע של ה"פועל ב"ש" בין השנים 69-77. גולת הכותרת של הישגיו הספורטיביים היתה בזכיית קבוצתו פעמיים ברציפות באליפות המדינה בשנים 74-76. כמו-כן ייצג את קבוצתו במשחקי האינטרטוטו באירופה. למרות קומתו הממוצעת, הוא התגלה ככשרון מחונן גם בכדורסל ושיחק בקבוצות אליצור נתיבות, בית"ר אופקים ונבחרת הנוער הארצית של אליצור, אותה ייצג בטורניר לנוער בגרמניה.

מר שלמה בן דוד, ששיחק עם שחקנים בעלי שם כמו מאיר ברד, אליהו עופר, אברהם נומה, רפי אליה ואחרים, שימש כמושא הערצה לבני נוער רבים מנתיבות והאזור והיה מודל לחיקוי לספורטאי מוכשר שהתבלט ביכולת ההתמדה והנחישות להגיע להישגים והיה זה אך טבעי שהוא ישתלב בעשיה הספוטיבית בעיר. במהלכה הקים קבוצות ספורט עירוניות שכונתיות, אימן קבוצות ילדים ונוער והכשיר מדריכים בתורת הכדורגל. הוא טיפח את הספורט העממי בהקימו ליגה למקומות עבודה בנתיבות וקיים פעילות עניפה בחופשי הקיץ לנוער בתחום הספורט העממי, החל מאתלטיקה ומירוצי אופניים ועד למשחקי כדורגל וכדורסל.

מעבר לעיסוקיו הספורטיביים הוא עסק בפעילות ציבורית עניפה והיה מעורה היטב בחיי הקהילה ובמיוחד בעבודה עם קבוצות נוער. הוא חבר בעמותות וארגונים וולונטריים רבים בהם: נציג ציבור בשיקום שכונות, נציג בביה"ד לעבודה, יו"ר וועד עובדי רהיטי מבט, חבר בוועדי הורים בבתיה"ס היסודיים, נציג שכונת נווה נוי החדשה שקישר בין התושבים לרשות המקומית. הוא נבחר כ"פעיל מצטיין" בפעילות חברתית בקהילה ע"י עמיגור והמח` לשירותים חברתיים.כיום, הוא משמש כחבר וועד הורים של בי"ס תיכון בנים וחטיבת הצבי.

על כל אלה נמצא מר שלמה בן-דוד ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.