תואר יקיר העיר בתחום המסחר והתעשיה


נולד בשנת 1952 בטוניס. עלה יחד עם משפחתו ארצה בשנת 1957 והוא רך לימים בגיל חמש היישר לעיירה נתיבות. עם עליית המשפחה ארצה היה לשמעון שני אחים היום מונה המשפחה 13 אחים. בימיה הראשונים של העיר התגוררה המשפחה בצריפים בחיי דלות ועזובה. את חובת לימודיו כילד עשה שמעון אוזן בביה"ס "נתיב יצחק" ואח"כ באחוה ואת כיתה ח` סיים בביה,ס "נתיב אליהו". את לימודיו התיכוניים סיים בישיבת בני עקיבא היוקרתית ע"ש וולפסון בב"ש.

למרות ששמעון אוזן התגלה כבעל כישורי לימוד מיוחדים הוא תמיד ידע ששימצא עצמו עוסק בתחום היזמות ויתרכז בעבודה יצירתית המשלבת יצירה של דבר חדש ופרנסה. בתום שירותו הצבאי הוא החל לעבוד כקבלן בניה עצמאי ועם הזמן הצטרף לעבודה כשכיר בחברת "מבט בניה". כקבלן בחברת מבט הוא רשם הישג מרשים בענף כאשר הקים בתוך שלושה חודשים 64 יח"ד טרומיות שהיוו מסד להקמת הישוב "נתיב העשרה". אבל מאז ומתמיד קינן בליבו של שמעון החלום להיות עצמאי ולהפנות את כישוריו המיוחדים בתחום הבניה לאפיקים חובקי עולם. כך אירע שבשנות ה-90 הוא עזב את חברת מבט ובשנת 1996 הקים את חברת "האחים אוזן". היו אלה ימים של שגשוג ענף הבניה במיוחד על רקע קליטת גלי העליה מארצות חבר העמים ומאתיופיה, אבל היו אלה גם ימים טרופים ועתירי סיכונים בהשקעות בענף.

"היה לי הרבה אומץ והרבה מזל", מסכם שמעון אוזן את הרגע המכונן בחייו העסקיים שעה שקיבל החלטה אמיצה לצאת לדרך עצמאית. חברת "האחים אוזן" נחשבת כיום לאחת החברות המובילות בענף הבניה באזור ובארץ והיום היא בונה בכל רחבי הארץ מאילת ועד זכרון יעקב. חברת הבניה שעוצבה בתדמיתו ובתבניתו של שמעון אוזן כאיש חביב ונעים הליכות, בעל ענווה מופלגת מעסיקה כיום 700 -600 עובדים כאשר הוא מעיד על עצמו שלכל אורך הדרך השתדל תמיד לקחת לעבודה רק אנשי מקצוע מנתיבות. גם כאשר הקים את חברת ה"משביר" בנתיבות, היתנה זאת בכך שכל העובדים בו יהיו מנתיבות. אולי בזכות הקנאות הבלתי מסוייגת לבני עירו נחשב המשביר לגדול ביותר בארץ ובין 10 הטובים ביותר במכירותיו בכל רחבי הארץ.

בשנים האחרונות הוא הרחיב את השקעותיו לתחום ההי-טק והוא משמש כבעל מניות בכיר בחברה המעסיקה 200 עובדים. למרות שההצלחה האירה לו פנים והוא יכול להרשות לעצמו לגור בכל מקום שירצה ברחבי הארץ הוא נשאר נאמן לעיר בה נפתל מסלול חייו מילד למשפחה ברוכת ילדים לקבלן מצליח אומר כי אין תחליף לאוירה החמה, האיכפתיות ורוח החברות והאחדות שיש בנתיבות.

שמעון אוזן הוא איש משפחה מובהק שלצד מחויבויותיו העסקיים חובקי הארץ מוצא תמיד את הזמן להקדיש לחיי משפחה, לחינוך הילדים ולמעורבות קהילתית. הוא מוכר כאיש בעל חסד העושה למען הזולת תוך הקפדה על מתן בסתר. "כל מה שאני עושה זה ביני לבינו", הוא אומר כשהוא מליט אצבע לשמיים. למרות הצלחתו הוא נחשב לאיש צנוע ובעל ענווה מופלגת המחובר בכל נימי נפשו לעיר נתיבות ולאנשיה.
על כל אלה נמצא מר שמעון אוזן ראוי לתואר "יקיר העיר" נתיבות.