הקונסרבטוריון למוסיקה ע"ש ג'ין ובנט טננבאום

הקונסרבטוריון למוסיקה, המפוקח על ידי משרד החינוך, פועל משנת 2004 במבנה מודרני ומשוכלל, הכולל אולם מופעים אקוסטי עם 240 מקומות ישיבה ומונה כ-250 תלמידים וכ-18 מורים.

מטרת הקונסרבטוריון הינה להעניק חינוך מוסיקלי רחב לתלמידים, תוך שאיפה למצוינות ולפיתוח מקסימלי של הפוטנציאל והכישרון המוסיקלי של כל תלמיד והענקת חווית למידה והנאה מנגינה בכלי וידע במוסיקה.

הקונסרבטוריון פונה לכל סוגי האוכלוסייה בעיר: חילוניים, חרדים, דתיים, ותיקים, עולים ועוד ורואה עצמו כמרכז תרבותי של כלל תלמידי בתי הספר בנתיבות, גם אם הם אינם לומדים מוסיקה באופן רשמי, וזאת באמצעות חשיפה למופעים ולקונצרטים של מיטב האומנים והיוצרים מהארץ ומחו"ל.

פעילות הקונסרבטוריון:

  • לימודי נגינה במסגרת של שני מסלולים - שיעורים פרטניים במגוון כלי נגינה; שיעורים קבוצתיים באורגנית, מנדולינה, גיטרה וריתמוסיקה.
  • שיעורים עיוניים משלימים - פיתוח שמיעה ותורת המוסיקה; ספרות המוסיקה והאזנה.
  • כיתות אומן ופסטיבלים, הנערכים ברחבי הארץ.
  • הכנה לבחינות בגרות במוסיקה, הנערכות על ידי משרד החינוך - הקונסרבטוריון הינו מוסד חינוכי בפיקוח משרד החינוך ובוגריו רשאים לגשת לבחינות הבגרות במוסיקה בהיקף של 5 יחידות לימוד.
  • שיתופי פעולה עם המתנ"ס ועם הרשות המקומית בנושאי תרבות, אירועים מיוחדים, טקסים ממלכתיים ויוזמות מוסיקליות נוספות.

 

רשימת הכלים שניתן ללמוד בקונסרבטוריון:

שם הכלי

סוג הכלי

גיל מינימלי

פסנתר

מקלדת

6

אורגן

מקלדת

6

גיטרה  קלאסית

פריטה

8

מנדולינה

פריטה

7

סקסופון

נשיפה מעץ

10

קלרינט

נשיפה מעץ

9

חליל צד

נשיפה מעץ

9

פיתוח קול

ווקאלי

7

תופים וכלי הקשה

הקשה

9

חצוצרה

נשיפה ממתכת

9

קרן יער

נשיפה ממתכת

9

צ'לו

קשת

8

כינור

קשת

6

 

המחלקה ללימוד פיוט ושירה אנדלוסית; מקהלת ילדים פייטנים ״נעימות נתיבות״:

בקונסרבטוריון פועל מרכז למידה ייחודי מסוגו בארץ ללימוד פיוט ושירה אנדלוסית לילדים בגילאי 14-6, שייעודו הכשרה של דור פייטני העתיד, תיעוד ושימור המסורת האנדלוסית. המרכז פונה למגזר הדתי והחרדי בעיר ומאפשר לימוד רזי עולם המקאמות והשירה האנדלוסית של גדולי משוררי ספרד, החל מתקופת תור הזהב וימי הביניים ועד ימינו.

במרכז פועלת מקהלת ילדים, המקיימת הופעות סדירות במשך השנה וכן שני קונצרטים גדולים בשילוב נגנים מהתזמורת האנדלוסית הישראלית ופייטנים מהשורה הראשונה.

המחלקה הווקאלית, שירה ופיתוח קול:

לצד שיעורים פרטניים בלימוד שירה ופיתוח קול, מתקיימות חזרות סדירות להרכב ווקאלי ייצוגי. הרכב זה זכה להופיע במספר גדול של אירועים עירוניים חשובים. המחלקה הווקאלית מטפחת גם סולנים, המתמודדים בתחרויות ארציות.

הרכבים כליים:

בקונסרבטוריון פועלים הרכבים של תלמידים מצטיינים בכלי נגינה שונים, הכוללים כלי נשיפה, כלי פריטה, כלי מקלדת, כלי קשת וכלי הקשה. התלמידים נפגשים מדי שבוע לחזרות בהרכבים קבועים וכן משתתפים בהרכבים משתנים, לפי פרויקט או מטרה ספציפית על פי רפרטואר נדרש. המטרה היא לשלב כמה שיותר תלמידים מהקונסרבטוריון בנגינה בצוותא, מה שמעצים את חווית הלמידה ואת ההנאה שבנגינה.

קונסרבטוריון

יצירת קשר:

קונסרבטוריון
personמנהל הקונסרבטוריון שמואל אלבז
personכתובת רחוב ירושלים 177, נתיבות
personטלפון 08-9934922
personשעות פעילות ימים א'-ה' בין השעות: 14:00-19:00