תואר יקיר העיר בתחום החינוך והקהילה


נולד בשנת 1952 במרוקו. את לימודי התיכוניים סיים בישיבת בני עקיבא היוקרתית בכפר הרואה ובתום לימודיו התגייס לחבוש את ספסלי ישיבת ההסדר ב"כרם דיבנה" ולימים סיים תואר MA המקביל לד"ר בחינוך לאחר שעסק בהוראה בקיבוץ יבנה.

כתלמיד בבית מדרשו של מייסד ישיבות בני עקיבא, הרב נריה זצ"ל הוא ינק ערכים של אהבת האדם והארץ, לימוד תורה והשתלבות בחיי הקהילה ולמרות שבחזונו ראה את עצמו הולך לשמש כרב, כמורה הלכה וכמחנך, הוא מצא עצמו ברבות הימים קושר את גורלו עם צבא העם ומשלב "ספרא וסייפא".

בתום שירות צבאי כלוחם טנקים בשריון ועם סיום לימודיו בישיבת ההסדר הוא סיים את לימודיו והוסמך לרבנות כבעל כושר לרב עיר ע"י "היכל שלמה". במלחמת יום הכיפורים הוא נקלע לסערת הקרבות בגזרה הדרומית – קו הבלימה ולאחר חציית התעלה לחם בגזרה המערבית ובעיר סואץ. במהלך המלחמה הוא ניצל פעמיים ממוות ובסביבתו מייחסים לכך סגולות ניסיות בזכות ארון קודש וספר תורה שלא משו מהטנק בו לחם.

בשנת 80 התגייס הרב פרץ לצבא הקבע אחרי שעבר הכשרה של רב צבאי ושובץ כרב יחידה בשבטה. מאז ועד היום הוא התקדם במעלה ההישגים והדרגות ונחשב לדמות רוחנית מובילה בחיי צה"ל כבעל סגולות טרומיות המשלבות מפקד, רב, מורה דרך ודמות נאצלת, חביבה ונעימת הליכות. הרב פרץ שימש כסגן רב מז"י, סגן רב פיקוד דרום, רב באלי"ש, רב פיקוד דרום ומשמש כיום כסגן הרב הראשי לצה"ל וכראש מחלקת הכשרות, ההלכה וההסברה של הרבנות הצבאית, בדרגת אל"מ.

הרב פרץ הינו אישיות רב פועלית ובעל השפעה על חיי החברה בנתיבות. הוא נחשב לדמות מוערצת ומוערכת המקורבת מאוד לתושבים ומהווה אוזן קשבת לכל דורש בתחומי הקודש כמו גם בענייני החולין. הרב פרץ מלווה את תושבי העיר ברגעיהם הקשים. הוא מתעצב בעיצבונם וכואב את כאבם, מכתת רגליו לבתי אבלים לדרוש ולהספיד, ובעיתות שמחה הוא שמח בשמחתם בעריכת חופה וקידושין ובמשתה שמחה של שבע ברכות, בריתות, חנוכת בית ועוד. חרף תפקידו רב האחריות והתובעני מוצא הרב פרץ פנאי ליטול חלק נכבד בחייה הרוחניים של נתיבות, מעביר שיעורי תורה בשבתות, הוא נמנה עם חלוצי ומקימי בית הכנסת "אהבת מרדכי", שנקרא ע"ש אחיו המנוח, במשך שנים לימד שם ילדים פרשת שבוע ותהלים. על רקע היותו דמות צבאית תורנית בכירה, הרב פרץ מוזמן תדיר לכנסים, לשיחות ולהרצאות בפני הורים ותלמידים בבתי"ס ובתנועות הנוער בעיר.

הרב פרץ הוא איש משפחה חם ומסור המחנך את 7 ילדיו ברוח של אהבת התורה, העם והארץ ומקדיש זמן רב על מנת להיות קשוב לצרכיהם כילדים מתבגרים.

על כל אלה נמצא הרב אל"מ שלמה פרץ ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.