תואר יקיר העיר בתחום שרותי רווחה והתנדבות


נולדה בשנת 1952. את לימודי התיכון סיימה באולפנת כפר פינס ובתום לימודיה התנדבה לשירות לאומי בעיירה חצור הגלילית. בשנת 1974 סיימה את חובות לימודיה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניסרסיטת חיפה. בשנת 1979 סיימה את תוכנית שוורץ של החברה למתנ"סים ובשנת 1995 סיימה תואר שני בעבודה סוציאלית ניהול.

בשנת 1974 החלה הגב` ציפי אפרתי את עבודתה כעובדת קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים ובמסגרת עבודתה הקימה פרוייקטי רווחה וקהילה לרווחת האוכלוסיה בהם מועדון לאישה, משחקיה, הפניית נוער מנותק למסגרות צבאיות והקמת וועדי שכונות. עד מהרה נתחבבה הגב` אפרתי ע"י תושבי נתיבות על רקע היותה מעורה היטב בחיי הקהילה, רגישה מאוד לצרכים הסוציאליים של מטופליה והתמסרותה הבלתי נלאית למען קשישים וחולים סיעודיים.

על רקע כישוריה המקצועיים כברת סמכא בתחום שרותי הרווחה, היכרותה המעמיקה עם הבעיות הסוציאליות שאפיינו את נתיבות באותה עת וכושר הניהול הכריזמטי שרכשה ברבות השנים היא נתמנתה בשנת 1979 לתפקיד מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים במועצת נתיבות. בתפקיד מורכב ומלא אחריות זה היא עשתה במשך 15 שנה במהלכן הניחה את התשתית להרחבת שירותי הרווחה, גייסה צוות עובדים מקצועי לטיפול באוכלוסית הנזקקים, ליוותה את גלי העליה מארצות חבר העמים ומאתיופיה בראשית שנות ה-90 והקימה מערך של גופים ועמותות וולונטריות באמצעות מתנדבים למען הקהילה ולרווחתה.

הגב` אפרתי מתבלטת בצניעותה, בעלת מאור פנים שחוט של חסד משוך על קלסתרה תמיד והיא מקרינה חום ואהבה כלפי הסובבם אותה. הגב` אפרתי ניחנה בתודעת מעורבות קהילתית גבוהה במיוחד כשרוח ההתנדבות מהווה עבורה אבן יסוד חינוכית לה ולמשפחתה. במסגרת פעילותה ההתנדבותית בשירות הקהילה היא לימדה שיעור בפרשת שבוע במשך 10 שנים, העבירה שיעורים לנשים בשנה הראשונה לעילוי נשמת נפטרים, הצטרפה לקהילת אמונה בנתיבות אותה ניהלה, נתנה ייעוץ והכוונה בתחומי העבודה הסוציאלית לתושבים ששיחרו לפתחה, טיפלה בזוגות במשבר בחיי הנישואין, אימצה משפחות עולים מתגיירים השוהים באולפן גיור, אימצה בנות שירות לאומי ואברכי ישיבות הסדר, מסייעת בקליטת עלייה.

הגב` אפרתי משמשת החל משנת 1998 ועד היום כמפקחת מחוזית במחוז הדרום בשירות לזקן והיא נחשבת לאשת מקצוע וברת סמכא בתחום זה באזור הנגב. הגב` אפרתי היא רעיה ואם לשמונה ילדים המקדישה שימת לב מיוחדת לחינוך ילדיה על ערכים של סובלנות וכבוד הדדי, תוך הטמעת דפוסים של התנדבות קהילתית, הגשמה אישית ומעורבות חברתית. בימים אלה ממש זכה בנה, יקותיאל בחידון ארצי ונבחר כחתן המשנה הארצי.

על כל אלה נמצאה הגב` ציפי אפרתי ראויה לתואר יקירת העיר נתיבות.