תואר יקיר העיר בתחום הפעילות הציבורית


נולד בשנת 1950 במרוקו. נשוי ואב ל-7 ילדים וארבעה נכדים כי`. הוא סיים לימודי יסודי וחטיבת ביניים ב"מעגלים", למד בישיבת מירון ובעל השכלה רחבה בתחומי העבודה. הוא מוסמך לייצג עובדים בבית דין לעבודה, מוסמך בנושא חוק תקנות בית הדין לעבודה ונאמן בטיחות.

יוסף שריקי הוא דמות ססגונית, אהובה, מקובלת ואהודה ע"י תושבי נתיבות. הוא פרץ לתודעת הרבים כמנהיג עובדים עוד כאשר עבד כאחראי צוות בחברת רהיטי מבט בשנות ה-70 וכמנהל עבודה ראשי בחברת יזרעם – "הזרע". יוסף שריקי התבלט כמנהיג כריזמטי המקרין תחושת בטחון והשראה על העובדים וכאדם שכאילו נולד מבטן אימו לעשיה הציבורית. הוא תרם רבות לקידום ענייני העובדים וניהל מאבק עיקש עם ראשי מוסדות ומפעלים להגנה על זכויותיהם. היה זה אך טבעי שבשנת 1989 הוא שימש כמזכיר מועצת פועלי נתיבות. בתפקיד זה הוא זכה להצעיד את העובדים להישגים ארגוניים מרשימים.

יוסף שריקי אשר שימש כמזכיר המחוז של הפועל נמנה בין מקימי הפועל נתיבות ומייסדי טורניר הקט-רגל שהפך לשם דבר בנגב. במשך שנים רבות הוא נטל על שכמו במסירות יוצאת דופן את הטיפול בקידום ענפי הספורט השונים בעיר, כשהוא אינו מסתיר את אהבתו הגדולה לכדורגל.

יוסף שריקי הצטרף למפלגת העבודה בימים שהיה זה מעשה אמיץ במיוחד. עד מהרה הוא קנה לו אחיזה בסניף המקומי, נבחר למוסדותיה הבכירים (לשכה, מרכז) והצעיד את המפלגה לשיפור משמעותי באחוזי ההצבעה בעיר. אנשים הצביעו למפלגת העבודה בגלל ובשביל יוסף שריקי, בהם אנשים מכל רבדי החברה, חילוניים ודתיים, עולים וותיקים. על רקע תכונותיו הייחודיות ויכולתו הנדירה להקרין תחושה של חברות אמיתית, הוא נתחבב ע"י ראשי המפלגה והיה יד ימינם ואיש סודם של יצחק רבין ז"ל, בנימין בן-אלעזר ואהוד ברק, שלימים מינה אותו לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה בדרום, אחרי ששימש בהצלחה בתפקידים ציבוריים כיועץ לשר התחבורה ומאוחר יותר כיועץ לשרת המסחר והתעשיה, דליה איציק. כמנהל לשכת ראש הממשלה הוא סייע רבות לקידום ולמינוף ענייני הנגב במשרדי הממשלה והיה בבחינת קטליזטור לזירוז עניינם של ראשי הרשויות, יישובי הנגב, גופים ציבוריים וולונטרים, בתי חולים, אבל הוא טיפל בעיקר בפניות של אזרחים יחידים, שמצאו אצלו כתובת ואוזן קשבת לשטוח את מר ליבם כנגד השלטונות או לבקש סיוע בדיור, במציאת מקור תעסוקה ובסיוע למשפחות נזקקות ומעוטות יכולת. על פעילותו המבורכת הוא קיבל מאות מכתבי תודה מאישי ציבור רמי מעלה, ראשי רשויות וראשי מוסדות. את פעילותו זו הוא ביצע מתוך תחושת שליחות אמיתית לקידום ענייני הנגב ועניינה של נתיבות בפרט. בד-בבד, כיהן כחבר מועצת העיר ותרם רבות לניהול ענייני העיר כשראש העירייה מסתייע בו ובקשריו הענפים על מנת לקדם פרוייקטים ולגייס תקציבים.

כיום, משמש יוסף שריקי כסמנכ"ל בחברת כ"א "ניצנים" תוך כדי שהוא ממשיך בשליחות הגדולה שנטל על עצמו לעשות למען הכלל, לתרום, להתנדב, להתגייס ולהירתם לכל קריאה לקידום העיר נתיבות.

על כל אלה נמצא מר יוסף שריקי ראוי לתואר יקיר העיר נתיבות.