השבוע, יום ה' כ"ט בחשוון צוין חג הסיגד על ידי הקהילה האתיופית. חג זה שהוכר ב 2008 באופן רשמי במניין מועדי ישראל על פי החלטת הכנסת, מציין את חידוש הברית בין העם לאלוקיו ותורתו ומהווה יום משמעותי ביותר במעגל החיים השנתי של יהודי אתיופיה.


גם בנתיבות, כבכל שנה צוין החג, במטרה לאפשר לקהילה להתגבש ולהתלכד סביב ערכיה המשותפים מחד ומאידך להעביר את הסיפור מדור לדור ולטעת גם בדור הצעיר את סיפורה של הקהילה, ערכיה ומנהגיה. 

במסגרת זו התקיימו שני אירועים משמעותיים וחווייתיים, בהובלת אגף הנוער והמרכז הרוחני בנתיבים. 
הראשון, התקיים ביום ב' במרכז הנוער "בית נחמה" , והוזמנו אליו כלל בני הנוער בעיר. 
הערב כולו הוקדש להיכרות מעמיקה של החג ומשמעותו ונפתח בהרצאה מפי רב הקהילה, דוד בירסאו, בנושא החג והתאחדות בעם ישראל. 
הרב הסביר על הכיסופים שהיו ליהודי אתיופיה לעלות לארץ ישראל ולירושלים ועל האופן בו חוגגים אותו כיום בארץ.

בהמשך הערב התקיימה סדנה להכנת אינג'ירה בהנחייתה של אמרש צגאי, והכרות עם המטבח האתיופי על כל גווניו. הנערים התנסו בעצמם בהכנת אינג׳רה ובכך נחשפו בדרך חווייתית ומהנה לאוכל העדתי הייחודי.
לאחר מכן התקיימה  סדנת ריקוד מסורתית בה הנערים והנערות רקדו לצלילי המוזיקה האמהרית ,תוך כדי לימוד מגוון מסגנונות הריקוד המזוהות עם הקהילה.
הערב היה מקסים, השתתפו בו עשרות בני נוער שנחשפו לחג והעמיקו את ההכרות עם העדה האתיופית. 
חגיגות הסיגד נחתמו ביום רביע בטקס המרכזי, שהתקיים במרכז הרוחני ליהודי אתיופיה במעמד קייסים , אישי ציבור ונציגי קהילה האתיופית בעיר.
במהלך הטקס  עלו קטעי קריאה ושירה על ידי מבוגרים וצעירים מהקהילה  וניכרה חשיבותו של האירוע לקהילה בעיר.

 אדיסו,מנהל המרכז הרוחני בנתיבות מסכם את האירועי החג:
''חג הסיגד נחגג מידי שנה בעיר נתיבות כחלק מהחשיבות לשמור את מורשת יהדות אתיופיה. מידי שנה אנו עושים מאמץ להנחיל את השיחה על החג בכל המרחבים העירונית כגון: גנים ביה"ס ואירוע מרכזי. 
ברצוני להודות לשותפים המרכזים בתמיכת בהפקת האירועים : מר יחיאל זוהר ראש העירייה, חבר מועצת העיר מר צ'לצ'או וונדמגאי, דפנה סטטר מנהלת חברת נתיבים, צוות מרכז הרוחני ליהודי אתיופיה , שותפות ביחד, מנהל החינוך אגף קדם יסודי, טל בן דרור מנהלת אג נוער , שרה פיקדו רכזת נוער קהילתית באגף הנוער. 

בברכת מלקם בעל ( חג סיגד שמח)''