ירדנה כוכבי, גננת ותיקה מנתיבות: יקירת החינוך הדתי בישראל לשנת תשפ"ב

ירדנה כוכבי היא גננת ותיקה בנתיבות. במשך 40 שנות עבודתה כגננת התחנכו תחת ידה מאות רבות של ילדים, מהם עשרות הורים שבניהם הם דור שני בגן של ירדנה.


הגן של ירדנה הוא אחד מגני הילדים המבוקשים בעיר ומתאפיין ברישום גבוהה עד כדי כפול מיכולת הגן לקלוט באופן שבלית ברירה נערכת הגרלה בין הילדים !!! המאושרים שמגיעים לגן יודעים לזהות היטב את הנראטיב החינוכי של ירדנה: חינוך חיבוק וחיוך שמעצב תוכנית חינוכית להעצמת אישיותם של הילדים. אבל לא רק. העזר שכנגדה הלוא הוא אליעזר, מתנדב ואיש אדמה בנשמתו נרתם ותורם בכל מאודו לחצר היפהפייה של הגן. אליעזר דואג לנכש לנקות ולהוסיף עוד צמח ועוד ירוק, בתוספת הסבר, שהילדים ידעו וילמדו.

ירדנה נדדה לנתיבות מגן יבנה שם נולדה והתחנכה. לנתיבות הגיעה בעקבות החינוך ונשארה בגלל החינוך. חברת הילדים והגננות היקרות של נתיבות נשאה חן וחסד לפניה והיא קבעה כאן את מושבה.

כישוריה כמנהלת גן וכמחנכת הביאו לה מהר מאוד מעריצים קטנים שחיכו לבוקר כדי לרוץ לגן ולספר לגן מה עבר עליהם. כל ילד הוא כמו הבן שלי, מרעיפה עליו חיבה ואהבה מכל הלב.

הוועדה שמעניקה את יקיר החינוך הדתי, בוחרת 10 מבין אלפי מורים מורות וגננות בכל שנה ליקיר החינוך הדתי. מסכת העשיה החינוכית הרחבה,  הרקע החינוכי וההמלצות מצד גורמי המקצוע לאורך השנים הצביעו עליה כמודל לדמות מופת חינוכית מעוררת השראה ומהווה מודל לחיקוי.  במהלך השנים לא ויתרה על אף השתלמות ולמידה, שאפה להרחיב את ידיעותיה והיא מתעדכנת תמיד בגישות חינוכיות מתחדשות.

ירדנה שימשה כמדריכת סטודנטיות להוראה בחמדת הדרום, במרוצת השנים צברה פרסים ותארים כמו גננת המאה, הגן ירוק, מתנדבת ביד שרה ועוד.

ראש מינהל החינוך בנתיבות אבי אלישע בירך את ירדנה על בחירתה והוסיף שלא יכולה להיות בחירה יותר טובה מזו לאשת חינוך והיא מכבדת את רשימת היקירים בבחירתה ונותנת כבוד לעיר ולאנשי החינוך.

יחיאל זוהר ראש העירייה שיגר ברכה מיוחדת לירדנה כוכבי בירך על בחירתה ליקירת החינוך הדתי בישראל לשנת תשפ"ב והודה על העשייה ארוכת השנים למען ילדי העיר.

ראש העירייה הוסיף "כמי שמכיר אותך שנים רבות ויודע מקרוב על המסירות וההשקעה שלך בחינוך ילדינו, והכל בצניעות ובשקט שלא מסגיר את אש התמיד החינוכית הבוערת בקרבך" תבורכי והמשיכי לתרום לעיר מניסיונך הרב לדור הבא של המחנכות, נתיבות תצא נשכרת מכך.

טקס ההענקה של התואר יקיר החינוך התקיים בחנוכה במלון רמדה בירושלים במעמד הראשל"צ הרב שלמה משה עמאר שליט"א רבה של ירושלים וראשי החמ"ד.