די'.גיי, סדנאות, טורנירים והאירוע ששם את נתיבות בקדמת הספורט הארצית: אליפות הטניס. האירועים שעשו את שבוע הספורט בנתיבות


מאות מתושבי העיר מכל הגילים והאוכלוסיות, לקחו חלק באירועי הספורט שהתנקזו לשבוע שיא אחד, מה 13 עד ה 20 לחודש מאי.

יריית הפתיחה הייתה במסיבת דיג'יי במרכז הכושר Gimnet עם סדנאות לטיפוח הכושר מודרכים על ידי הכי מקצועיים בתחום. גם המשכו של השבוע ואירועי הספורט האחרים הביאו מאות משתתפים מה שהעיד על ההפקה המוצלחת.

טורניר כדורגל אבות וילדים 
טורניר הכדורגל של בית הספר לכדורגל הזמין את ההורים לקחת פסק זמן ממירוץ החיים ולרדוף אחרי הכדור לצד ילדיהם. התלהבות ההורים הרקיעה שחקים, עד שהודיעו שטורניר אחד בשנה לא מספיק. את תשובת המארגנים עוד לא קיבלנו.
כל משתתף קיבל חולצה ותעודת השתתפות בטורניר, ולחץ יד למאמנים האלופים מיכאל אוחנה ושלומי בוסקילה.

אימהות ובנות
אחרי האבות מגיע תור האימהות ונשות העיר, ואצלן הכדורגל לא פקטור. מה שכן היה שם: אימוני פילטיס עיצוב וחיטוב, טבטה, קיקבוקס אימון אינטרוואלי ועוד, ענפי הספורט שההד החזק שלהם הגיע לקהלים של נשים שלא צורכות ספורט ביום יום. במזכירות מחלקת הספורט ובמרכז הכושר Gimnet מחכים לכן, מהרו להירשם. שבוע הספורט היווה טריגר לפתיחת שתי קבוצות ריצה חדשות עם המאמנת איריס ממן: לכלל המגזרים ולמגזר הדתי. 

ומה עם הגיל השלישי?
"אתם שווים לנו זהב" זה פרויקט אושר כושר ותזונה בריאה לבני הגיל השלישי. מחלקת הספורט ופרויקט אפשרי בריא בשיתוף השירותים החברתיים ומרכז יום לקשיש בעיר מפעילה אימוני כושר וסדנאות בריאות לאורך כל השנה בבית הידידות בעיר. חולקו ערכות לכל מתאמנת, בית הידידות עבר מתיחת פנים והתאמה לאוכלוסיית היעד ולצרכים של גיל השלישי. המאמנת האגדית של מחלקת הספורט אריאנה עמר הגיעה במיוחד בשבוע הספורט  למתחמי גיל הזהב בעיר, והפעילה אמוני כוח ,פילטיס ,ריקודי בטן ועוד פעולות אטרקטיביות, שהיו דורשים מאמץ גם מהצעירים. שאפו לוותיקים.

מסכמים שבוע - אליפות הטניס
אליפות הטניס מתקיימת זו השנה ה-12 במסגרת שבוע הספורט, בהשתתפות שחקנים מכל אזור הדרום והסביבה וביניהם המובילים של ענף הטניס בדרום יאיר גל  וניר וודבוז. 
בתחרות השתתפו כ- 60 - שחקנים מהעיר ומהסביבה. השחקנים היו טובים והמאבק על האליפות היה צמוד ועוצר נשימה. 
הפרסים המכובדים שהעירייה תקצבה היו פקטור משמעותי בכמות ואיכות המשתתפים. נפרגן לזוכים הבולטים:

הזוכים  בקטגוריית - בוגרים: דרג א'
1.    מקום ראשון    -     יאיר גל    : גביע  +  5,000 ₪ 
2.    מקום שני        -     זיו מורביה   גביע + 3,000 ₪
3.    מקום שלישי    -  ניר   וודבוזו:   גביע + 1,500 ₪ 

הזוכים בקטגוריית – בוגרים דרג ב' 
1.    מקום ראשון -    דניאל פופוב: גביע +    2,000 ₪ 
2.    מקום שני -     איתמר דניאלי: גביע  +  1,500  ₪ 
3.    מקום שלישי -      מישל גבאי: גביע +    1,000  ₪  

הזוכים בקטגוריית - בוגרים דרג ג'
1.    מקום ראשון -אלדן מופרדי:  גביע 
2.    מקום שני -     משה כנפו:     גביע 

המנצחים על המלאכה
בסיום המאבק על האליפות נקרא אבי לוגסי מנהל מחלקת הספורט בעיר, ומי שעמד אחרי ארגון אירועי שבוע הספורט,לברך את הזוכים. אבי העלה על נס את פתיחת מערכת הספורט לציבור וקרא למשתתפים לאמץ אורח חיים בריא. 
אבי לאבי כליף מפקח מחוזי לספורט, למשרד התרבות והספורט ולמשרד הבריאות, על הסיוע התקציבי ועל השותפות בתכנון האירועים, לנתיבים - החברה לקהילה ופנאי בעיר ולמנהלת דפנה סטטר, לצוות מחלקת הספורט ציפור סינגר, ליאורה זגורי, סתיו אסולין, למיכאל אוחנה רכז פרויקטים ולאחרים. חנן וזאנה ניצח על התחרות ביד רמה, ודאג לארגון המקצועי במגרשים וביציעים. ועל כך מגיעה לו תודה והערכה רבה. תודה מיוחדת לעיריית נתיבות ולראש העירייה יחיאל זוהר על התמיכה, המשאבים וקידום תשתיות הספורט בעיר כולל בשכונות החדשות, כדי לעודד אורח חיים ספורטיבי בריא. לתושבים שהצטרפו לחגיגה קרא אבי להירשם לא להסתפק בפעילות נקודתית של שבוע הספורט, ולהירשם לאחד ממגוון הפעילויות. תנסו אותנו יותר. אנחנו לרשותכם. ולבסוף הודה אבי להורים על האמון ושיתוף הפעולה לאורך כל השנה. 

חגיגת  אביב אקרובטית  
נבחרת "האקרובט הנגב" פתחה את פעילות האביב במופע אקרובטיקה מרהיב בו הופגן כושר ביצועי גבוה של תרגילי התעמלות, מחול ותנועה ונצפו כישוריהם המוטוריים הספורטיביים של בנות הנבחרת. הנבחרת הספיקה להשתתף בערב חגיגי במרכז ההתעמלות "הגפן"  שמונה כיום כ- 390 ילדים  מכל המגזרים. המתעמלות לא אכזבו את ההורים ואורחים שגדשו את האולם. לנבחרת זה מופע שני  השנה, ומאז  הצטרפו  לנבחרת עוד 35 מתעמלות, יחד כ 75 מתעמלות, שהתפצלו לנבחרת צעירה ונבחרת בוגרת. לאור הביקוש הגובר, ייפתחו בשנה הבאה אי"ה נבחרות חדשות נוספות. הנבחרות תופענה בגמנסטרדות שונות ברחבי הארץ, ובקיץ 2023 נתיבות צפויה לארח את מיטב נבחרות ההתעמלות בארץ לגמנסטרדת הנגב בהיכל התרבות בנתיבות.

אושר כושר ובריאות....
ועכשיו שימו לב, הקיץ בפתח ואנחנו מכינים לכם הפתעות עקבו אחרינו.