נתיבות מובילה בחינוך: בתיה"ס חדשים בנווה שרון.

לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה בשבוע הבא ועל רקע ההתפתחות האורבאנית המואצת של העיר וקצב האכלוס אלפי יחידות דיור- השקיע ראש העירייה, יחיאל זוהר מאמצים רבים על מנת ליתן מענה החינוך הנדרשים לאוכלוסיות בשכונות החדשות במערב העיר.


הקו המנחה של מדיניות העירייה על פיה הדיירים מתאכלסים כאשר תשתיות הפיתוח כבר מוכנות, מקבל ביטוי בפועל גם במחוייבות שהעירייה נטלה על עצמה לדאוג שיהיו מוסדות חינוך וקהילה המותאמים לערוכים לצרכים מבעוד מועד. מדובר במאמץ מורכב ורב מערכתי לעמידה ביעדים בצד הפיסי (גיוס תקציבים וסיום הבינוי של בתיה"ס בתזמון המותאם לפני פתיחת שנה"ל), ובצד החינוכי פדגוגי (קביעת מטרות ומאפייני חינוך ייחודיים, גיוס צוותי הוראה וכניסת צוות הניהול לביצוע ההכנות הנדרשות לפתיחת שנה"ל ועוד).

בשכונת נווה שרון נפתחים לשנת תשפ"ג שני בתי ספר ממלכתי וממלכתי דתי שיחלקו מבנה משותף שנבנה ברמה הגבוהה ביותר.צבתי הספר הינם צומחים ויפתחו השנה לכיתות א' וב', ויגדלו עם השנים. בתי הספר הינם בעלי מאפיינים ייחודים, בית הספר הממלכתי ע"ש אליעזר שמואלי יפתח כבית ספר חברתי למצוינות מדעית, ובית הספר הממלכתי דתי יפתח כבית ספר למצוינות באנגלית. לאחר מיונים ובחינת מועמדים רבים לניהול בתי הספר, נבחרו שתי מנהלות שעברו קורס ניהול ונמצאו בעלות כישורים להקמת בתי הספר הצומחים. בשבוע שעבר קיימו המנהלות ימים פתוחים בבתי הספר להורי כיתות א' וב' בהן הציגו את חזונן החינוכי ואת האני מאמין שלהן. המנהלות מוכנות, נא להכיר.

ענת פלד, מנהלת בית הספר הממלכתי החברתי 'אליעזר שמואלי' למצוינות מדעית: ממושב ניר ישראל במועצה אזורית חוף אשקלון; נשואה ואמא לארבעה ילדים: בוגרת קורס מנהלי בתי ספר של אבני ראשה, בוגרת תואר שני במדעי הטבע ממכון וייצמן, תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב ותעודת הוראה בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. באמתחתה 26 שנות הוראה במשרד החינוך, 17 שנים מתוכם כמחנכת, 9 שנים כרכזת שכבה, בעלת נסיון עשיר בהובלת מגמת ביוטכנולוגיה והגשה לבגרויות בביולוגיה ובביוטכנולוגיה. בנוסף עבדה 3 שנים כמרצה במכללת אשקלון.

"תמיד ראיתי במקצוע זה שליחות אמיתית. הצמחתי דורות רבים של תלמידים, ואני מאמינה שכמנהלת בית ספר אדוות ההשפעה שלי תהיינה רחבות עוד יותר. אני רואה בבית ספר צומח זכות גדולה ואפשרות אדירה. הילדים הצעירים שלי עוררו אצלי את הרצון לעסוק עם הגיל הרך, כך שלעזוב את התיכון הגדול ולהתחיל מחדש במסגרת אינטימית יותר זוהי הזדמנות עצומה וסגירת מעגל נהדרת. לא למדתי בכיתה א' מעולם (קפצתי כיתה), כך שאני מרגישה שתהיה לי הזדמנות מצוינת לחוות את הכיתה הזו יחד עם תלמידי בית הספר הצומח החדש שלי. אני מביאה אתי את הידע המדעי הרב שצברתי עם השנים ואפתח עם הצוות שלי את התכניות הלימודיות שיובילו את התלמידים דרך הפדגוגיה החברתית למצוינות מדעית, אני מודה על האמון שניתן בי, ולפי מה שנוכחתי עד כה- אני בטוחה שהעיר נתיבות תעבוד אתי ועם הצוות שלי בשיתוף פעולה מלא ושיחד נצמיח את בית הספר ותלמידיו להצלחות כבירות. השמיים הם הגבול!"

 

שני צ'טסקולוביץ, מנהלת בית הספר הממלכתי דתי נווה שרון למצוינות באנגלית.

נשואה ואמא לארבעה ילדים, תושבת שכונת נווה שרון בנתיבות. בעלת תואר ראשון B.ed בהוראת האנגלית ותואר שני M.ed בניהול וארגון מערכות חינוך שניהם מטעם המכללה "האקדמית חמדת".

בוגרת העתודה הניהולית בחמ"ד שעל ידי "האקדמית חמדת" וכיום עוברת הכשרה בקורס אבני ראש"ה ב"מכללה ירושלים" בבית וגן.

בעלת ותק של 13 שנה בחינוך, שימשה במגוון תפקידי מפתח בינהם רכזת פדגוגית, אחראית מערכת, מדריכה מוסדית לאנגלית, מרצה בהשתלמויות למורים מטעם הפסג"ה, מובילת קהילת מורים בבית הספר וחברת צוות ניהול.

"אני מאמינה בשליחות שלנו להוביל את תלמידי בית הספר למימוש יכולותיהם וכישרונותיהם ולהוות עבורם מקום המשרה ביטחון ושמחה שבו יצמחו ערכית חברתית ולימודית ויהיו חוד החנית של הדור הבא. 

אני מודה להשם על הזכות שנפלה בחלקי לנהל את בית הספר נווה שרון , בית ספר למצויינות באנגלית ".

 

תחדשות נוספת הינה במתי"א נתיבות האחראית גם על מועצת שדות נגב ושפיר,

נעמה סיני מסיימת את תפקידה לאחר שנים של עשייה משמעותית במסירות למען החינוך המיוחד.תחליף אותה רקפת דביר, תושבת נתיבות.

רקפת דביר,

בעלת תואר ראשון ושני בריפוי בעיסוק, בעלת ניסיון רב שנים בחינוך המיוחד על גווניו הרבים.

רקפת היא תושבת העיר נתיבות מזה 17 שנים, נשואה לחגי ואמא ל5 ילדים. בשנים האחרונות שימשה כמדריכת מתי"א בתחום לקויות מוטוריות ומחלות נדירות וכן בתחום לקויות התקשורת והנגשה פרטנית.

"אני מאמינה בזכותו של כל תלמיד ותלמיד לצמוח ולהתפתח בסביבה מאפשרת ומיטיבה. אני בטוחה  שבכוחות משותפים עם כל הגורמים בעיריית נתיבות ובמשרד החינוך נצליח למנף את שירותי החינוך המיוחד בעיר, לתת את המענה המיטבי לתלמידים ולמשפחות ולהתקדם אל עבר חברה משלבת ומכילה יותר"

נאחל למנהלות החדשות בהצלחה בתפקידן החשוב, ולכל מערכת החינוך בעיר הצלחה רבה בהשקעה בדור העתיד שלנו.