לראשונה בנתיבות: פרויקט שגרירים צעירים של משרד החוץ יוצא לדרך!

בפגישה משותפת של שר החוץ אלי כהן עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר הושק פרויקט ייחודי של משרד החוץ בשיתוף עיריית נתיבות, ובמסגרתו ילמדו צעירות וצעירים מנתיבות את רזי הדיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ושיפור תדמיתה בעולם.


השגרירים הצעירים ירכשו ידע וניסיון בהסברה, ויעסקו בפרויקטים יצירתיים בפלטפורמות של רשתות חברתיות וניו מדיה תוך התשלבות במאבק נגד האנטישמיות ובמאמץ הדיפולמטי לשיפור תדמיתה של ישראל בעולם.

 

השר הגיע לנתיבות יחד עם מנכ"ל משרד החוץ, רונן לוי, שגדל בנתיבות ומהווה דוגמא וגאווה לעיר הדרומית כמי שכבש את הפסגה המדינית של ישראל לאחר קריירה מפוארת בזרועות המודיעין.

______________

שר החוץ אלי כהן: "אני מברך על השקת התוכנית בעיר נתיבות ומודה לראש העיר יחיאל זוהר על שיתוף הפעולה רב השנים ביננו. בכל תפקידיי הציבוריים הובלתי פרויקטים לקידום ושילוב בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית לתפקידי מפתח בעולם המודיעין והכלכלה וכעת גם במשרד החוץ. אני מאמין במתן הזדמנות שווה לכל אחד ואחת, ומאמין שבכוחו של הנוער בנתיבות להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי ולתרום רבות לתדמיתה של ישראל. הכלים שירכשו בתוכנית יסייעו להם בעתיד להשתלב בצמרת הדיפלומטיה המדינית".

 

ראש העיר נתיבות, יחיאל זוהר: "אני מודה לשר החוץ אלי כהן, ידיד ותיק ושגריר נאמן של העיר נתיבות  ולמשרד החוץ על קידום מיזם חשוב ומבורך זה שלצד העצמת מנהיגות צעירה מנתיבות והקניית מיומנויות מקצועיות וחשיפה לעולם הדיפלומטיה , מאפשר השתלבות בחיי המעשה של העבודה הדיפלומטית בשירות העם והמדינה. אנו גאים להיות העיר הראשונה שבה יתחיל פרויקט זה ואני בטוח שבני הנוער שלנו יפגינו את יכולתם בדיפלומטיה והסברה ויייצגו את מדינת ישראל בגאון".

 

שר החוץ אלי כהן הגיע היום יחד עם מנכ"ל משרד החוץ רונן לוי וצוותו לעיר נתיבות להשקה חגיגית של פרויקט "שגרירים צעירים" של משרד החוץ שתופעל ברשויות המקומיות. מדובר בתוכנית ייחודית שיזם השר כהן המיועדת לבני ובנות נוער שתפעל בשירות משרד החוץ ובשיתוף עיריית נתיבות ובמסגרתה ילמדו הצעירים דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ותדמיתה בעולם.

התוכנית נועדה לייצר כוח משימה של צעירי משרד החוץ שיפעל בשירות משרד החוץ לאור האתגרים הרבים עמם מתמודדת מדינת ישראל בזירה הציבורית הבינלאומית, חוסר המודעות וההבנה לצרכי המדינה ומערך השקרים המופצים ע"י הפלשתינים בעולם. בני ובנות הנוער שישתלבו בפרויקט יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית בכלים של מדיה חברתית, ברשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל מחד ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמיתית לגבי החיים במדינת ישראל.

 

בתוכנית המוצעת יושם דגש על חיים נורמטיביים ושיתוף בשיח לגבי נושאים החשובים לצעירי כל העולם כמו משבר האנרגיה, ספורט ובריאות, תרבות הפנאי, מעמד הנשים, חדשנות, יזמות, מעורבות חברתית ועוד. כל אלו יכולים לפתוח אשנב לפורומים בינלאומיים לנוער, שבהם הנוער הישראלי מקדם יוזמות ומוביל.

 

התוכנית המיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י'-יב' והיא תופעל כפיילוט לשנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י' ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות יא' ו-יב'. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל.

 

מנכ"ל משרד החוץ, רונן לוי: "אין ספק שבני נוער יכולים להוות כוח משימה יעיל ביותר, שישרת את צרכי משרד החוץ והמדינה ויוכל לייצר וכן להתמודד מול ארגונים שונים בעולם, הפועלים באופן מאסיבי כנגד מדינת ישראל. כל זאת יעשה תוך הפעלת חשיבה מחוץ לקופסה ושימוש ברשתות החברתיות באופן מושכל"